Ajax - Vitesse, wynik spotkania - 5-0

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Ajax i Vitesse zakończył się wynikiem 5-0 na korzyść gospodarzy. Spotkanie to odbyło się w ramach 13. kolejki Eredivisie w Johan Cruijff Arena. Wynik na przerwę to 2-0.

Relacja z meczu pomiędzy drużynami Ajax a Vitesse

Dzisiejszy wieczór na Johan Cruijff Arena z pewnością zapadnie w pamięć kibiców drużyny Ajax, którzy mieli okazję uczestniczyć w widowisku, jakiego dawno nie widziano na tym stadionie. Mecz pomiędzy gospodarzami, Ajax Amsterdam, a gośćmi z Vitesse był pełen emocji, bramek i kontrowersji. Wynik 5-0 na korzyść Ajaxu doskonale oddaje dominację gospodarzy przez całą rozgrywkę.

Od samego początku Ajax narzucił swoje tempo, co zaowocowało pierwszą bramką już w 3. minucie. To właśnie J. Hato poprowadził gospodarzy do prowadzenia, wykorzystując świetne zagranie S. Bergwijna. Kibice zaczęli wiwatować na trybunach, czując, że ich ulubieńcy są dziś nie do zatrzymania.

Drugiego ciosu Vitesse doznało w 12. minucie, gdy K. Hlynsson podwyższył wynik na 2-0. Kolejne minuty przynosiły napięcie i emocje, aż w końcu w 50. minucie D. Oroz wykorzystał zamieszanie w polu karnym Vitesse i trzecia bramka padła.

Po przerwie drużyna Ajax nie zwalniała tempa. C. Akpom zdobył czwartego gola dla gospodarzy w 58. minucie, po doskonałym wykończeniu akcji S. Berghuisa. Kibice szaleli na trybunach, a atmosfera była niesamowita.

K. Taylor zamknął wynik meczu w 67. minucie, ustalając wynik na 5-0. To był wieczór, który wszyscy fani piłki nożnej w Amsterdamie będą wspominać przez długi czas.

Emocje sięgały zenitu także w ostatnich minutach meczu. Steven Bergwijn otrzymał żółtą kartkę w 90. minucie. Z kolei po stronie Vitesse kartki otrzymali Enzo Cornelisse oraz Toni Domgjoni, co świadczy o wzmożonej agresji i frustracji wśród gości.

Podsumowując, Ajax Amsterdam zaprezentował się dzisiaj znakomicie, nie pozostawiając żadnych wątpliwości co do swojej przewagi nad Vitesse. Obydwie drużyny mają teraz szansę na poprawienie swojej formy w następnych spotkaniach, ale na dzień dzisiejszy to Ajax może cieszyć się zasłużoną wygraną.

Następny mecz dla drużyny Ajax to starcie z Marseille, natomiast Vitesse zmierzy się z Fortuną Sittard. Kibicujący obu drużynom z pewnością nie mogą się doczekać kolejnych emocji na boisku.